Kitaplarım

Bilimsel Makale
ve Tez Yazımı

NOBEL TIP KİTAPEVİ

“Bilimsel Makale ve Tez Yazımı” kitabı, bilimle uğraşan herkesin yararlanacağı Türkçe bir eser. İçindekiler: Bilim ve Bilimsel Makale, Bilim Dergileri, Bilimsel Proje Hazırlanması, Bilimsel Makale Türleri, Bilimsel Makale Yazımı, Makalenin Dergiye Gönderilmesi (e-submission), Tez yazımı.

Cerrahide Çubukların Hakimiyeti (Laparoskopik Cerrahi)

KAVİM YAYINCILIK

Laparoskopik cerrahi, karın boşluğu içindeki organların ameliyatlarını, karın cildini kesmeden, onun üzerine sadece küçük delikçikler açarak yapılması tekniğidir.

Asistan Hekim
Kılavuzu

NOBEL TIP KİTABEVİ

Hedef:Dahi iyi bir hekim olmak, Yapman gereken tek şey: Öğrenmek, Bunun için tek gereksinimin: İstemek.

Yanılgılar ve Tanrı

KAVİM YAYINCILIK

Bu kitap, çağımızın en ünlü, tüm zamanların en üretken ateisti Richard Dawkins’in, en az onun kadar ünlü olan “Tanrı Yanılgısı” kitabına bir yanıttır. Bu kitabı “ne olursa olsun ateizme (Tanrı’nın var olmadığı inancı) karşı teizmi (Tanrı’nın var olduğu inancı) savunmak zorundayım” düşüncesiyle yazmadım.

Kanserin Gölgesinde

KAVİM YAYINCILIK

Murat’a ne olduysa, Çiğdem’i hasta yatağında, kansere yenik düşmüş haliyle gördüğünde oldu. O sahne, yaşadıkları romantik aşk filminin koptuğu andı. Apar topar kaçmıştı oradan. Ama o, herkesin sandığı gibi, hasta bir kızla hayatı paylaşmaktan kaçmamıştı.

Karşılıksızlık

CİNİUS YAYINLARI

Son derece basit, hatta o kadar basit ki, tek kelimeden oluşan bir argümanım var, bizi iyi insan olma idealine götüren: Karşılıksızlık. Artık her şeyi bir karşılık için yapıyoruz. İşler, eğlenceler, arkadaşlıklar, dostluklar hatta ibadetler bile bir karşılık için.

En Önemli?

CİNİUS YAYINLARI

Bir insanın ölmeden önce cevaplaması gereken en önemli soru: “Allah var mı” sorusudur. Eğer böyle düşünmüyorsanız, konunun ciddiyetinin farkında değilsiniz demektir!