TİROİD KANSERİ, PARATİROİD NAKLİ HASTA GÖRÜŞLERİ

Kimlik bilgilerinin paylaşılmasını istemeyen hastalarımın, isimleri gizlenmiştir.

Erhan Bey çok değerli bir doktor. Birçok yere gittik ama hastasına yaklaşımı, anlatımı ve ikna etmesi bakımından gerçekten bizi memnun eden Erhan Bey oldu. Eşim, güvenerek tiroid ameliyatını oldu. Şu anda maşallahı var çok iyi. Her şey yolunda gidiyor. Erhan Bey herkesin gidebileceği, çok değerli, yaklaşımı ve teşhisi doğru olan bir doktor. Daha ne olsun.

A...

10 yıla yakındır haşimato hastasıyım. Çok fazla doktora gittim, farklı dozlarda ilaçlar kullandım tavsiyeler dinledim. Hiçbiri hayat kalitemi yükseltmedi, şikâyetlerimi azaltmadı. Aksine gitgide daha da kötüleşen bir hal almaya başladım. Yataktan kalkamaz oldum kas ağrılarım yüzünden her gün ilaç almak zorunda kalıyordum, halsizliğim çok fazlaydı. Spor yapamıyor hemen yoruluyordum. Erhan beye gittiğimde aslında çok da beklentim yoktu, verdiği tedaviye bire bir uydum veee benim için bir mucize oldu, şimdi saydığım şikayetlerin hiçbirini yaşamıyorum. Ağrı kesici kullanmıyorum. Adet döneminde bile spor yapıyorum. Çabuk yorulmuyorum. Ödem sorunum neredeyse kalmadı. Kilo kontrolümü artık daha kolay yapabiliyorum. Kendisine minnettarım.

A... K...

Sayin Doktorumuz Erhan Bey’in methini gazetelerde Temmuz 2020’de Yeditepe üniversitesinde yeni literatüre kazandırdığı organik paratiroid buluşu sayesinde tanıdım. Pandemi koşullarında olmamızdan dolayı hastaneye ne kadar az gitsek iyidir mantığında olmama rağmen troid kontrolüm için gitmek zorunda kaldigimda kendisine başvurdum. Iyikide gitmişim. Öyle içten, öyle doğal ve hastasını rahatlatan bir tavrı varki. Olabilecek sıkıntılı hastalık ve rahatsızlıklarımi söylerken bile beni endiselendirmeden detaylıca aktarımda bulunduğu için minnettarım. Hem ülkemiz adına kazandırdığı bu önemli buluş için kendisini kutluyor hem de çoğu doktorda göremediğimiz empati yeteneği yüksek şekilde basarili muayenesinden dolayı birkez daha memnuniyetimi ve tesekkurlerimi iletiyorum. Kendisine sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir bilim hayatı temenni ederim.R

D...

Sayın Prof. Dr. Erhan Ayşan’a ilk kez troid kontrolümü yaptırmak için geldim. Daha kapıdan girer girmez sıcakkanlı bir şekilde buyur etmesi, sanki yıllardır ona gelen bir hastasıymışım hissine kapılmamı sağladı. Oldukça güler yüzlü oluşu, şikayetlerimi anlatırken kurduğu göz kontağı, beni kısıtlı zamanı olmasına rağmen uzun uzun dinlemesi, uyarılarını tane tane anlatması, tıp jargonunu kullanmak yerine benim anlayacağım bir dilden sağlık sorunumu izah etmesi beni inanılmaz rahatlattı. Bunun yanısıra ömür boyu ilaç kullanmam gerektiğini dikkatli bir şekilde bana nedenleriyle anlatarak, mevcut troid sorunlarımın bana verebileceği tüm pozitif ve negatif yönlerini sanki öğrencisine ders anlatırcasına detaylandırarak aktardı.Sadece fizyolojik olarak değil psikolojik olarak da oldukça hastasını anlayıp, destek veren bir doktor. Şimdiye kadar gelmediğime pişman oldum. Umarım sağlıklı günlerde tekrar görüşürüz. Bu vesileyle kendisine birkez daha çok teşekkür ederim.

R...

Erhan Hocam için söylenecek çok kelime var aslında ancak tek kelime ile belirtmek gerekirsem her yönden Mükemmelllllll değerli bir insan ve Doktor. nodülümdeki biyopsi sonucu papiller kanser teşhisi konuldu ve 19.12.2020 tarihinde hemen ameliyat oldum ve sayesinde çok başarılı geçti. Erhan bey insanı rahatlatan, aydınlatan hastaya güven veren ve işinde de çok ama çok iyi bir hekim Türkiye’nin bu doktorlara çok ihtiyacı var ,insana değer veren bunu biz hastalarına hissettiren bizi anlayan Erhan beye sonsuz tşk. Hani derler ya Adam gibi adam işte söylenecek doğru söz bu .imkanı olup gidebilen hastalara kesinlikle tavsiye ediyorum gidin . Ameliyat olalı 4 gün oldu çok iyiyim şükür emeğine, eline koluna sağlık .Ekibine de ayrıca Tşk. Rabbim her zaman iyi insanları görür ve karşımıza bana çıkardığı gibi size de çıkarır inş. Sayın hocam bizim için çok değerlisiniz başarılar hep sizinle olsun . Ayrıca Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu bir hayat ve yıl diliyorum. Daha nice saglıklı güzel günlerde ve kontrollerde görüşmek üzere ALLAH’a emanet olun , hep böyle kalın. Sevgi ve

S... N...

Annemin tiroit hormonları düzgün çalıştığı halde çok fazla ve de oldukça iyi büyük nodülleri vardı. Bu durum yaşantısını olumsuz etkiliyordu. Benim de uzun yıllardır doktorum olan Erhan Hoca ile tedavi süreci başlamış oldu ve yakın zamanda başarılı bir ameliyat geçirdik .Doktorumuza buradan da çok teşekkür ederim.

A...

Erhan Hocamı 2015 yılında çalıştığı hastanede tanıma fırsatı buldum. Ben hipertiroidi graves hastasıyım. 2016 yılında Erhan Hoca’mın yapmış olduğu çok başarılı bir ameliyat geçirdim. Sonrasında sağlığıma kavuştum .Tedavi süresince hastalarını çok yakından takip eden işine son derece bağlı ve disiplin sahibi bir doktordur. Tüm bunların yanında çok iyi bir insandır. Bu özelliğini çok seviyorum. Yıllardır süre gelen tecrübesi sayesinde her konuda yardımcı olmaya çalışır. Bence Erhan Hoca kendi alanında çok başarılı bir doktor.

H...

Erhan Bey tiroid ameliyatımı yaptı. Ameliyattan sonra hiçbir sorun yaşamadım. Allahıma çok şükür çok çok iyiyim. Kendisinden çok memnunum. Erhan Bey gerçekten işinin ehli, minnet duyduğum bir doktor. Kendisini herkese tavsiye ediyorum. Allah Erhan Bey gibi doktorları başımızdan eksik etmesin. Hem kendisine hem de asistanı Başak Hanım’a çok teşekkür ederim.

B...

Erhan Bey’in hem insani hem de mesleki yeterliliği konusunda çok çok memnun kaldım. Kendisini herkese tavsiye ederim. Tiroid nodülüm vardı. Sürekli olarak büyüyor ve küçülüyordu. Bir kere tiroid biyopsisi yapılmıştı ve sonuçlarım iyi çıkmıştı. Yapılan görüntülemelerde iç açıcı gözükmediği için ve rahatsızlıklarım olduğundan dolayı radikal bir karar alıp Erhan Bey’e ameliyat oldum Ameliyattan sonra tamamen iyileştim. Sonucunu da netleştirmiş oldum. Sonrasındaki süreçte hızlıca iyileşmeye başladım. Ameliyattan sonra da herhangi bir yan etki görmedim. Sonucu gayet güzel oldu.

M...

2018 yılında tiroidimde kanser olduğu için Erhan Bey tarafından ameliyat edildim. Tiroidimin tamamı alındı. Ameliyattan sonra herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Her şey yolunda gitti. Tekrar kontrollerimiz başladı. İlk ameliyatımı yaparken de gayet disiplinli ve ilgili bir şekilde yardımcı oldu. Kendisi sorduğum her türlü soruya samimiyetle cevap veren, iç rahatlatan ve işinin ehli bir doktor. Şuanki sürecimde aynı durumda olan insanlara baktığım zaman onlara nazaran hayatımı gayet normal yaşadığımı görebiliyorum.

E...

Ben Erhan Bey’den memnunum. İyi bir cerrah. İlgili de bir insan. Geri dönüşleri de çok iyi. Bildirimleri de güzel. Geri dönüşler yapar, mutlaka cevap verir. Cevapsız bırakmaz.Samimi biri.Biz hiç problem yaşamadık.Benim iki tiroid ameliyatımı da kendisi gerçekleştirdi.Tiroid kanseriydim. Teşhisi de kendileri koydular. Bütün aşamaları orada yaşadım, hızlı bir şekilde ilerledik.Herşey Erhan Bey’in dediği gibi oldu. Bir problem yaşamadık, şu an kontrollere devam ediyoruz kendisiyle.Sevdiğimiz, saygı duyduğumuz, güvendiğimiz biri.Fikirlerine de çok değer veriyoruz her konuda.

G...

Oğlum tiroid ameliyatı olmuştu. Başarılı bir ameliyat geçirdi. Hocamız da konusunda uzman, çok yetkin birisi.Biz de araştırarak kendisini bulmuştuk, çok da memnun kaldık.Zamanlama,süreç anlamında ameliyat günü vs. hepsinde çok yardımcı olmuştu. Takiplerine de hala devam etmekte.Gayet olumlu bir yaklaşımı var.İyi ilerliyoruz.Gereken bilgilendirmeleri sağladı bize.Tavsiye ediyoruz kendisini.

A...

Erhan Bey çok iyi bir endokrin cerrah, benimki çok zor bir ameliyattı.Yaklaşık 20 senedir erteliyordum. En son kendisini tanıdıktan sonra ameliyatı olmaya karar verdim. Çok tehlikeli olduğunu söylemişlerdi. Erhan hocayı tanıdıktan sonra güvenerek ameliyatımı oldum.Tiroid ameliyatımı gerçekleştirdi. Boynumda 100 gram ağırlığında 3 parça kitle vardı. Ameliyatım 6.5 saat sürdü.O 3 parça boynumdan çıkarıldı. Erhan Bey takdir ettiğim bir doktor.Süper bir ameliyat oldum. O kitlelerden dolayı nefes alamıyordum, çok zorlaşmıştı. Bir de kötü huyluydu,yapılan ameliyatla hepsi temizlenmiş oldu.Hiçbir parça kalmamıştı.Ameliyatım iyi olmasaydı sıçrama olacaktı ama Erhan Bey hiçbirşey bırakmamış. Şu an gayet iyiyim.Sesimde herhangi bir bozukluk olmadı. Erhan Bey dürüst ve gerçekçi. Neler olabileceğini size anlatıyor.G üven duyuyorsunuz. Kendisine teşekkür ediyorum. Sağolsun varolsun. Başarılarının devamını diliyorum.

A...

Benim böbrek üstü bezlerinde bir kitle tespit edilmişti. Farklı testler yaptırmıştım. Erhan Bey’e gösterdiğimizde direk teşhis koyabildi. Direk net konuştu, benim de içimi rahatlattı teşhis koyduğu için. Çünkü farklı hastanelerde test yapılıyordu ama ilerleyemiyorduk. Ben kendisine direk teslim ettim kendimi.Benim kalp çarpıntısı şikayetim vardı.B u hormonal bir hastalıktı, hormonal düzensizlik vücutta değişik etkiler yaratıyordu. En sonda da kalp çarpıntıları başlamıştı. Ameliyat olduktan sonra bunlar kalmadı. Ara ara kontrollere gittiğimde herhangi sıkıntı çıkmadı.Kontol altındayız hala.Erhan Bey’in yorumları net, belirsizlik yok. Güven veriyor ve çok ilgileniyor. Sürekli arayıp soruyor.İletişimimiz gayet iyiydi.Gittiğimizde her defasında doktor hasta ilişkisinden çok sıcak bir karşılama oluyordu. Hiç yabancılık çekmeden Erhan hocayla tedavimizi olduk.

A...

Erhan Bey’in yaptığı operasyondan, muayeneden gayet memnundum .Gayet ilgili kendisi.Ben Erhan Bey’i araştırmıştım, çalışmalarını ve videolarını izlemiştim.Tiroid için gelmiştim.Tiroid nodülüyle alakalı bir operasyon gerçekleştirdi.Şu an gayet memnunum,dikiş izlerim de geçiyor. Operasyonum da hızlı sonuçlandı. Bir günde taburcu oldum. Baya ilgili davranıp, arayıp durumumuzu sordu.Gerekli sonuçlarımızı iletti. O anlamda çok mutlu oldum.Farklı doktor deneyimlerimiz de olmuştu.İİetişim sıkıntısı çekmiştik ama Erhan Bey ile gayet mutluyduk bu konuda.

S...

İlk başta eşimin boğazı, yüzü şişiyordu. Erhan Bey sağ olsun çok kötü hastalık olduğunu ve tiroid kanseri olduğunu söyledi. Bu süreçte çok yardımcı oldu. Allah razı olsun elinden gelen her şeyi yaptı. Eşimin ameliyatı çok başarılı geçti. Tıp dünyasında görülmeyen vakalardan bir tanesiydi. Mucize bir şekilde hiçbir yere sıçramadan tek bir ameliyatta temizlendi. Kendisinden çok çok memnunuz. Erhan Bey gönül rahatlatıcı açıklamalarıyla bizlerden hiçbir şeyi saklamdan her şeyi söyleyerek, halletti. Eşim mucizevi bir şekilde hayatta. Kendisinden Allah razı olsun. Onu bulmamız bizim için büyük bir şans.Herkese de tavsiye ediyorum. Erhan Bey sağ olsun tek ameliyatla halletti.

E...

Tiroid kanseri teşhisi koyulduktan sonra internetten yaptığım araştırma sonucunda Erhan Bey ile telefonla konuştuğumuzda hemen belgelerimi görmek istedi. Mail ile ilettiğimde hemen ilgilendi. Neler yapabileceğini söyledi ve beni çok rahatlattı. Endişe konusunda hastasını anlayan bir doktor. Sonra süreci anlatıp bilgi verdi. Aklımda hiç soru işareti kalmadı. En kısa sürede de ameliyatımı yaptı. Hiç düşünmeden devam ettim. Tiroid hastası olduğum için sürekli olarak irtibat halindeyiz. Erhan Bey iletişimi kolay, hemen danışabildiğim, geri dönüş sağlayan bir doktor. Bence bir doktorun ulaşılabilir olması, merak ettiği şeyleri anlayışla karşılayıp cevaplaması çok önemli.

T...

7 Ağustos’ta tiroid ameliyatımı yaptı. Erhan Bey’in ilgisinden, tecrübesinden çok memnun kaldım. Yakın çevreme de tavsiye ediyorum. Şu anda gayet iyiyim. Hiçbir sorun yaşamıyorum. Erhan Bey’in tavsiyelerine uyup, hayatıma devam ediyorum. Erhan Bey ve asistanı Başak Hanım çok ilgili, alakalıydılar. Ameliyat öncesi ve sonrasında yeteri kadar bilgilendirdiler. Ben çok memnun kaldım.

E...

Tavsiye üzerine muayene olduk. Erhan Bey eşimin tiroid ameliyatı için yardımcı oldu. Şu anda 2. senemiz biz çok memnunuz. Bizler de birçok kişiye tavsiye ettik. Onlar da ameliyatlarını Erhan Bey’de oldular. Şu anda kontrollerimiz devam ediyor. Erhan Bey bizleri yeteri kadar bilgilendirdi. İnşallah bizden uzak bir yerlere gitmez. Kendisi herkese tavsiye edebileceğimiz doktor gibi doktor. Biz Erhan Bey gibi bir doktor görmedik. Kendisinden çok çok memnunuz.

S...

Emine Yıldırım Merhaba ben Emine Yıldırım. 26 Haziran 2020’de paratiroid nakli oldum. Nakil sonrasındaki 3 ayda bütün kullandığım ilaçları bıraktım. Önceleri karnımda çok şişlik oluyordu, nakil sonrasında karın şişliğim geçti. Kilo veremiyordum 2 kilo kendiliğinden verdim. Eskiden çok çabuk yoruluyordum ve gücüm kuvvetim yoktu. Eski kuvvetim yerine geldi yorulmuyorum artık. Eskiden evin içinde zorlanarak gezerdim artık bunların hepsi geçti. Kullandığım ilaçlardan dolayı midem ağrırdı artık midem de ağrımıyor. Başta Erhan hocam olmak üzere, Başak hanıma ve hocamızın tüm ekibine çoooooookkk teşekkür ederim. Emeği geçen herkese çok dua ediyorum.

EMİNE YILDIRIM

Yaklaşık 20 yıl önce geçirmiş olduğum zorlu bir tiroid ameliyatı sonucu paratiroidlerim alınmıştı. Kalsiyum ilaçları ile o dönem tanıştım ve tam anlamıyla kâbus gibiydi. Sonrasında düzenli ilaç kullanımıyla şikayetlerim normale döndü fakat her gün ilaç kullanıyor olmak çok zor bir durum. İlaç kullandığımda kanda kalsiyum değerlerim normal olmasına rağmen vücudumda hissettiğim bazı olumsuz şeyler nakil sonrasında yavaş yavaş kaybolmaya başladı. En önemlisi de iki aydır hiç ilaç kullanmıyorum ve hiçbir şikâyetim yok. Bu güzel şey elimden kayıp gidecek diye hala korkularım var o nedenle bu yorumu mümkün olduğunca ötelemek istedim. Nitekim ben de böyle bir hasta yorumu ile Erhan hocayı bulmuştum. Paratiroid naklinin varlığından haberim yoktu ve acaba var mıdır diye internette arama yaparken nakil olan bir hastanın olumlu yorumları sonucunda Prof. Dr. Erhan Ayşan hocamıza ulaştım. Kendisine tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum. Minnettarım. Ayrıca sabrı ve güler yüzü için Başak hanıma da teşekkür ediyorum.

SAFİYE BİNAY

Senelerdir vücudumda halsizlik, yorgunluk, ağrılar hissediyordum. Birçok doktora gittim ama sıkıntılarımı tedavi edecek bir yöntem bulamadılar. Birçok ilaç kullandım hiçbir işe yaramadı, ta ki Trabzon’daki doktorum kalsiyum değerimin çok kadar düşük olduğunu fark edene kadar. Fark ettiğinde hemen boğazımdan tiroid ultrasonu istedi paratiroid hormonlarımın çalışmadığının ya da alındığından şüphelendi ve nitekim şüpheleri de doğru çıktı. On sene önce beni guatr ameliyatı yapan doktor nodüllerimle birlikte paratiroid dokularımı da almış. Trabzon’daki doktorum bana İstanbul’da paratiroid nakli yapan Prof. Dr. Erhan Ayşan’ı önerdi. Ben de kararlıydım bu nakili olmak istiyordum çünkü artık iş yapamaz hale gelmiştim. Kasılmalarım artmaya başlamıştı. Erzincan’a evime döndüğümde etrafımdaki insanlara paratiroid naklinin olduğunu söylediğimde kimse bana inanmadı. “Olur mu öyle bir şey seni kandırmışlar, stresten böylesin” dediler. Ama ben ümidimi yitirmedim. İnternetten Erhan hocayı buldum ve randevu alıp İstanbul’a yanına gittim. Bütün tetkiklerimi yaptığında oda Trabzon’daki doktorumla aynı kanıya vardı paratiroid bezlerim alınmıştı. Senelerden beri çektiğim ağrıların nedeni buymuş meğer. Nakil için bütün tetkikler yapıldı iki gün içinde nakilim yapıldı. Bir gün hastanede yattım ve taburcu oldum. Nakilin tutması için yorulmamam, stres sıkıntıdan uzak durmam gerektiğini söyledi doktorum. Bir ay bir bekleme süremiz oldu ve sonunda tahliller çok iyi çıktı ve nakil tutmuştu. Nakilin tuttuğunu ben de kendi vücudumdan anlayabiliyordum. Eskisi gibi ağrılarım, kasılmalarım, yorgunluk hissim yoktu. Tahlillerimi Erzincan’da yaptırdım ve Erhan hocaya gönderdim. Sonuçların çok iyi olduğunu söyledi ve tüm ilaçlarım bıraktım. Kendisine çok minnettarım beni ağrılarımdan kurtardı. Tekrar tekrar sayın Prof. Dr. Erhan Ayşan hocama çok teşekkür ederim.

FATMA KAR

65 yaşındayım, 35 yıl önce tiroid ameliyatım sırasında yanlışlıkla paratiroid bezlerim alındı. Yıllarca her gün düzenli ilaç kullandım. Günlük hayatımı sürdürürken her şeye çok dikkat etmeme ve düzenli ilaç kullanmama rağmen yaşım ilerledikçe kasılmalarım ve ağrılarım artmaya başladı. Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesinde Prof. Dr. Erhan Ayşan tarafından Mart-2019 tarihinde paratiroid nakli yapıldı. Nakil ameliyatım sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi. Hastanede 1 gece kaldım. Yeditepe Üniversitesi Hastanesinde hiçbir problem yaşamadım. Nakil olduktan sonra Prof. Dr. Erhan Ayşan hoca beni sürekli arayıp ilgilendi, durumum hakkında bilgi aldı, bir şeye ihtiyaç duyup duymadığımı sordu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ameliyattan yaklaşık 1 ay kadar sonra yapılan kontrollerimde kalsiyum değerlerim yükselmişti. Ameliyattan sonra kendimi çok rahat hissetmeye başladım. Metabolizmam normal çalışmaya başladı. Öncesinde kilo problemi yaşıyordum, spor yapsam da, yediklerime dikkat etsem de kilo veremiyordum ancak nakil sonrası normale döndüm. Kemiklerim taşıdığı yük kilo vermeye başlamamla birlikte azaldı. Nakil sonrasında ilaçları önce azalttım. Sonrasında tamamen bıraktım. Bu hastalığı yaşayan herkese nakil yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Erhan hoca ve ekibine sonsuz teşekkür ederim.

DİLBER BEKTAŞ

18 yıl önce bir guatr ameliyatı geçirdim ve bu operasyonda paratiroid bezlerimin yanlışlıkla alındığı söylendi. Ameliyat sonrası yoğun bir şekilde kalsiyum tedavisine başlamak zorunda kaldım. 18 yıldır kalsiyum ilaçları kullanıyorum ama son bir yıldır ilaçlar tek başına yeterli olmamaya başladı. Dolayısıyla pek çok kez hastaneye yatarak damar yolundan serumla kalsiyum yüklemeleri yapıldı. Bu durum hayatımı zorlaştırdı. 4 çocuğum var ve hayat benim için çok zor olmaya başladı. Doktorumun tavsiyesiyle paratiroid nakli konusunu araştırdım. Bu naklin dünyada sadece 3 merkez tarafından yapıldığını öğrendim. Karın içine naklin ise ilk kez Türkiye’de ve Prof. Dr. Erhan Ayşan tarafından yapıldığını duydum. Yeditepe Üniversitesinden kendisine randevu alarak gittim. Bana ne yapılacağını, nakilden sonra nelere dikkat etmem gerektiğini anlattı. Nakil başarılı olmazsa hiçbir kaybımın olmayacağını, hatta tekrar nakil olma şansımın olduğunu öğrenince düşünmeden bu işlemi kabul ettim. Kısa bir operasyonla sağlığıma kavuştum. Şimdi ilaçlarımın hepsini bıraktım. Mutluyum ve aileme daha fazla vakit ayırabiliyorum. Prof. Dr. Erhan Ayşan ve ekibine teşekkür ederim.

İLKNUR YEŞİL

Geçirdiğim tiroid ameliyatı sonrası paratiroid bezlerim alınmış ve bundan sonra sürekli kalsiyum düşüklüğü yaşamaya başladım. Önce haplarla tedavi oldum, günde aldığım hap sayısı 20’yi buluyordu. Bunlar da yetmeyince damar yoluyla paratiroid hormonu kullanmaya başladım. Bu ilacı hem bulması çok zor, hem de çok pahalı, devlet de karşılamıyor. İlaç almadığımda kasılmalarım felç hali gibiydi. Tavsiye üzerine Prof. Dr. Erhan Ayşan’a ulaştım ve nakil oldum. Elhamdülillah şimdi bütün sıkıntılarımın %90’nı geçti. Paratirod hormonunu bıraktığım gibi şu an da sadece iki tane hap kullanıyorum. Dr. Erhan Hocamıza teşekkürlerimi iletiyorum yolunuz açık olsun.

HATİCE KAYA

2015 yılında total tiroidektomi ameliyatı sonrasında paratiroid yetmezliği teşhisi aldım ve ilaç kullanmaya başladım. O tarihten itibaren tedavi ile düzelmeyen halsizlik, yorgunluk ve buna bağlı ruhsal problemlerim oldu. Araştırmalarım sonucunda Erhan Hoca ile tanıştım ve nakil oldum. Şu anda beni çok etkileyen halsizlik ve yorgunluk şikayetlerim yok oldu, hayat kalitem arttı ve daha önce bağımlı olduğum ilaçlara ihtiyacım son buldu. Prof. Dr. Erhan Ayşan ve ekibine uyguladıkları tedavi yoluyla bana ve benim gibi hastalara umut oldukları için çok teşekkür ederim.

DR. EDA OFLAZ (ADLİ TIP UZMANI)

Ben Melek Arda. 2015 yılında geçirmiş olduğum tiroid ameliyatında tiroid bezim alındı. Bu operasyon sonrasında paratiroid bezlerim görev yapmamaya başladı. Bu yüzden ellerim, ayaklarım ve yüzümde uyuşmalar oluyor, halsizlik, uyuma hali, çabuk yorulma gibi sürekli yeni sıkıntılar çıkıyordu. Aldığım ilaçlar ve kalsiyum yetmemeye başladı. 35 yaşındayım ve bir ömür boyu bu ilaçları içmek istemiyordum. Bu hastalığı araştırıp bir çare ararken Prof. Dr. Erhan hocama ulaştım. Kan değerlerim ve durumum hakkında görüşmemiz sonucunda nakil için uygun olduğuma karar verildi ve Ekim 2019’da nakil oldum. Çok şükür sıkıntılarım bitti ve kan değerlerim yükselmeye başladı. İlacımı günde bir taneye kadar düştük. Bazı günler hiç ilaç almıyorum. Bu hastalığı yaşayan herkese nakil olmalarını öneririm, eminim ki onlar da güzel sonuçlar alçaklar. Erhan hocama, Başak hanıma ve ekibine teşekkür ederim.

MELEK ARDA

Merhaba, 2017 yılında tiroid ameliyatımdan sonra çok zor günler yaşamaya başladım. Bu ameliyatta paratiroid bezlerim alınmış. Kızım 8 aylıktı henüz emziriyordum, ameliyatımın dördüncü günü idi, büyük komaya girdim o günden beri kalsiyum takviyeleri hiç çıkmadı hayatımdan ama içsem de kendimi iyi ve enerjik hissetmiyordum. Sık sık acile gitmeler, hastanede yatmalar saymakla bitmez, tam bir kâbus. Erhan Hocamla tanıştım ve hayatımın dönüm noktası oldu. Nakil olalı 1 ay oldu, ilacı bırakalı 1 hafta. Hiçbir şekilde takviye kalsiyum vs. kullanmıyorum. O kötü günlerin stresini üzerimden henüz atamamış olsam da zamanla bu kötü psikolojiden kurtulacağım eminim, tıpkı ilaçlarımdan kurtulduğum gibi. Tüm paratiroid hastalarına nakil öneriyorum, kesinlikle 1 gün bile beklemeyin sağlığınıza kavuşmak için. Erhan hocama minnettarım iyi ki tanımışım, hala irtibattayız. Hocama güvenim sonsuz ve tabi ki Yeditepe ekibine. Daha yazacak çok şeyim var ama site almaz  Bu hastalığı çeken herkese Allah şifa versin ve bir an önce Erhan Hoca ile tanıştırsın. Saygı ve sevgilerimle.

CANAN ŞENSÖZ

2016 yılında Metastazik Tiroid Ca teşhisi aldım ve tiroid bezim ameliyatla alındı. Ertesi gün vücudumun birçok yerinde başlayan karıncalanma ve uyuşma problemi sebebiyle yapılan tahlillerde paratiroid bezlerimin çalışmamasına bağlı olarak kalsiyum kaybı gelişmiş. O tarihten beri kalsiyum ihtiyacımı ilaçlarla karşılıyorum ve maalesef bu da böbrek problemlerine sebep oluyor. Bu esnada Erhan Bey ile tanıştık ve kendisi 2018 yılında ilk naklimi gerçekleştirdi. İlk nakilden sonuç alamadığımız için bu yıl tekrar denedik. 10 gün önce daha farklı bir yöntemle naklim gerçekleşti. Bu kez daha da umutluyum çünkü kalsiyum ihtiyacım şimdiden azalmaya başladı. Prof. Dr. Erhan Ayşan’a yakın ilgisi ve özeni için ve tüm Yeditepe İhtisas Hastanesi çalışanlarına destekleri için teşekkür ediyorum.

DENİZ ÖZKIRAY

4 yıl önce Urfa’da tiroidimde nodüller sebebiyle ameliyat oldum. Ameliyatta çıkartılan parçanın sonucu da iyi gelmesine rağmen ameliyattan sonra ellerimde uyuşmalar, büzüşmeler, her yerimde ağrılar olmaya başladı. Birkaç kez acil servise giderek damardan serum aldım. Doktorum bana söylemedi ama paratiroitlerim alınmış ve bu yüzden ağrılar çekiyormuşum. Son aylarda şikayetlerimin çok artması üzerine Harran Üniversitesinden bir hoca bana Erhan hocanın adını verdi. İnternet üzerinden kendisi ile tanıştım, nakil olmak istediğimi söyledim. Urfa’dan İstanbul’a geldim naklim yapıldı. Bir gece hastanede kaldım, ertesi gün evime döndüm. Allah’a şükür şimdi çok iyiyim. Prof. Erhan hocaya teşekkür ederim.

AYSEL YILDIZOĞULLARI

Merhabalar ben Güldöne Aknehir. 30 yasındayım. Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşıyorum. 4 çocuk annesiyim. 2018 yılında graves ameliyatı oldum ve ameliyattan sonra hayatım resmen kabusa döndü. Ne olduğunu bilemediğim vücudumda kırgınlıklar yaşıyordum ve doktorlar da bir teşhis koyamadılar. Sonradan öğrendim ki ameliyatta paratiroid bezlerim zarar görmüş. Kalsiyum düşüklüğü teşhisi kondu. Hayatım gitgide daha da zorlaşmaya başladı. Kalsiyum haplarının sayısı gün be gün arttı. Günde 20 tane kalsiyum hapı içtiğim zamanlar oldu. 2019 yılında neredeyse her gün acillik oluyordum. Damardan kalsiyum yüklemeye başlamışlardı. Çocuklarıma bakamıyordum artık. Sürekli bir halsizlik, kırgınlık, kasılmalar, hayatım bitmiş durumdaydı. Bir gün internete girdim ve paratiroid yetmezliği diye yazdım. Karşıma Erhan Ayşan hocam çıktı ve bana resmen hayat oldu. Okuduğumda Erhan hocamın Türkiye’de ilk ve tek paratiroit nakli yapan kişi olduğunu öğrendim. Erhan hocamın Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesinde görev yaptığını öğrendim ve hemen randevu aldım. Hatay’dan İstanbul’a gittim. Erhan hocam ilk muayenesini yaptı, bana nakil yapılabileceğini söyledi. 26.11.2019’da naklimi gerçekleştirdi. Ve Allah’a şükür nakilim başarıyla sonuçlandı. 19.12.2019’da kalsiyum ilaçlarımı tamamen bıraktım ve çocuklarımla, ailemle daha çok vakit geçirmeye başladım. Eski hayatıma, sağlıklı günlerime döndüm. Başta doktorum Prof. Erhan Ayşan hocama, paratiroid nakil asistanı Başak hanıma, Yeditepe Koşuyolu Hastanesi çalışanlarına, hastane yönetimine ilgilerinden dolayı sonsuz şükranlarımı ve minnetlerimi sunuyorum. Sizleri çok seviyorum. Allah’ım sizden razı olsun.

GÜLDÖNE AKNEHİR

Merhaba ben 2015 yılında tiroid kanserinden ameliyat oldum. Maalesef bu ameliyat sonucunda paratroidlerimi kaybettim. Asıl zorlu süreç benim için başlamış oldu. Yaşam boyu içmek zorunda olacağım ilaçlar vardı. Bir süre sonra bu ilaçlar da yeterli gelmedi. Kasılmalar, bacaklarımda şişlikler oluştu. Günden güne kötüleşmeye başladım. Çocuklarımla beraber internette nakil araştırması yaptık. Prof. Dr. Erhan Ayşan hocamın bilgilerine ulaştık. Sonra nakil sürecim başladı. Bu gün naklimin altıncı ayına girdim. Son yapılan kan tahlillerimde tüm değerler normla sınırlar içinde. Doktorum uyum sürecinin iyi gittiğini söylüyor. Kalsiyum ilaçlarını bıraktım, şu anda sadece D vitamini alıyorum. Naklim tam anlamıyla aktif olduğu haberini aldığım gün tekrar paylaşım yapacağım. Herkese geçmiş olsun.  Erhan hoca ve ekibine teşekkür ediyorum.

SÜREYYA CANİPEK

19 yaşımdayken tirotoksikoz tanısı koyulup total tiroidektomi ameliyatı oldum. Ameliyat sonrası uyuşmalar hatta daha sonra kasılmalar geçmeyince doktora başvurdum ve tiroid ameliyatım esnasında paratroid bezlerime de zarar verildiğini hatta onların alındığını öğrendim. Bu durumun geçici ya da kalıcı olma ihtimali olduğunu ve oral kalsiyum ilaçları almam gerektiğini anlatıp oral kalsiyum ilaçlarına başlandı. Fakat zamanla en yüksek doza kadar çıkılıp denenmesine rağmen calsiyum düzeylerim asla yükselmedi. Önce haftada bir zamanla haftada iki üç derken günlük en az ikişer ampul iv kalsiyum almak zorunda kalmaya başladım. Bu durum beni aşırı zorluyordu hele ki sahada aktif çalışan bir hemşire olarak.. Mesai öncesi iki ampul kalsiyum alıp mesai sonrası tekrar iki ampul kalsiyum almaya başladım. İv kalsiyum almadan mesaiye geldiğimde mesaiyi tamamlayamaz hale geldim. İyi hoş iv kalsiyum alıyoruz anlık da olsa kalsiyum düzeyini yükseltiyoruz ama kollarda ne damar kaldı bir daha ki doz için damar yolu açmaya ne de bende dayanma gücü.. En son takipli olduğum doktorum daha fazla da iv kalsiyum almam durumunda kalbime olacak zararları vücuduma olacak etkileri anlatıp daha fazla almamam gerektiğini ve o mucize işlemi anlattı 😇 İstanbul’da bir doktor olduğundan paratroid nakli yaptığından vs. bahsetti. Hemen araştırdım ulaşmak anlamında da hiç zorlanmadım zaten en yakın tarihe randevu aldım. Prof. Dr. Mustafa Erhan Ayşan hocamdan. Muayenesine gittim durumu anlattım ve genişçe bir sürelik kan tahlillerimin hepsini gösterdim nakile uygun buldu çok mutlu oldum en yakın zamana randevu istedim. Bir de öyle bir şey ki kesinlikle diğer nakil işlemleri kadar insanı yoran yıpratan bir süreci asla yok bekleme süresi minimum düzeyde. Harika bir şey 🥰 hemen en yakın tarihe randevu oluşturduk. Çok küçük asla korkulmayacak bir işlemle hücre naklini gerçekleştirdik asıl hayat bana o zaman başladı diyebilirim. Hocamız ilk 3 ay takipte olacağımı zamanla yavaş yavaş oral kalsiyum ilaçlarını keseceğini söyledi ama ilk 10 günde bile fark ettiriyor ki o 3 aylık sürede ben 2 kere kalsiyum takmışımdır. O da kasılma dahi olmadan hafif bi uyuşukluk halinde kasılma olmasın diye. Nerden nereye öncesinde her gün 2 ampul kalsiyum takarken şimdi 3 ayda 2 kez o da birer ampul önlem amaçlı. Ki o 2 kereden sonra da hiç ihtiyacım olmadı zamanla hocamızın da dediği gibi ilaçları azaltıp kestik şimdi kalsiyum ampulü bırakın tablet bile kullanmıyorum. Hayat kalitem arttı resmen. İyi ki böyle bir işlemi duyup korkmadan yaptırmışım, Erhan hocayı da nakil sorumlusu Başak hanımı da iyi ki tanımışım çok memnun oldum dünya tatlısı insanlar hem süreçte çok yardımcı oldular hem sonrasında takibini asla bırakmadılar ve bu güne geldik ve bu bahsettiğim olaylar söylediğim gibi 3 ayda oldu Erhan hocamın sayesinde. Bir sene boyunca boşuna çekmişim o sıkıntıları keşke yollarımız daha öncesinde kesişmiş olsaydı diyorum ama bir yandan da daha da geç karşılaşmadığımız için şükrediyorum. Endokrinoloji yönünden bir rahatsızlığınız varsa şayet sadece Başak hanımla ve onun vesilesi ile de Erhan hocamızla tanışmanızı öneriyorum sadece. Gerisi eminim gelecektir. Burdan da tekrar teşekkür ediyorum Erhan Beye de Başak hanıma da iyi ki varsınız bir hastanız olarak gerçekten size minnettarım ellerinize emeğinize sağlık 😍😍

AYŞE KİŞİ